2008. február 19., kedd

Kontraszt

Elémkerült újra egy olyan kép, amit már évek óta ismerek és számos alkalommal okozott már súlyos, gondolkodással töltött perceket. Photoshop vagy nem, nem tudom, nem is fontos.
A téma adott, az aktualitás pedig ordító.

Szánjatok legalább 5 percet Ti is arra, hogy gondolkodtok.
Akár ezen, akár máson.

3 megjegyzés:

Névtelen írta...

Szerintem nem PS, de ha ez mégis az lenne, könnyen kereshetnénk a valóságban is több ilyet.

A nyomor és a fényűzés kettőssége, amely megfertőzi egymást.
Szánalmas és szomorú, amikor újgazdagék mindent megtesznek azért, hogy az elithez tartozzanak, ha kell, épitkeznek a szemétdombra, mert ott olcsó a telek, és rossz minőségű anyagból rondán megtervezett házat pillanatok alatt felhúznak, persze medence is kell minden emeletre.
Így legalább a látszat megvan, hogy ők igenis jól élnek és a felső tizezerhez tartoznak.
pedig semmi különbség nincs a 2 oldal között..

a magyar példa ugrott be rögtön, győzike és az izléstelen luxusvillája salgótarján külvárosában, ahova akkor sem költöznék ha fizetnének. De palota, és ez a lényeg, mert csak a külsöségek számitanak.

Szarból nem lehet várat épiteni, és ami belül rohad az hiába szép kivülről, a lényegen nem változtat.

Névtelen írta...

eszembe jut róla az all the invisible children című szkeccsfilmből a rio de janeiroi történet (Bilu & João) záró képsora, amikor a kamerák -távolodva a nyomornegyed képétől- egy felhőkarcolóktól burjánzó luxus-üvegzsungelt mutatnak. kicsi kontraszt. kicsit megdöbbentő...
(egyébként "túlzás-nemtúlzás", érdemes a filmet megszerezni és megnézni.
én kicsit zokogtam rajta)

dani írta...

Szerintem PS, bár azért elgondolkodtató. De keress rá inkább Kowloon-ra, ha nem ismered, nagyon durva, nem akkora a kontraszt de legalább igazi: http://blog.miragestudio7.com/wp-content/uploads2/2007/08/kowloon_walled_city_hong_kong_gotham_batman.jpg