2008. január 2., szerda

Rosewater - Katatonika

Szerintem a zenéket két nagy csoportra lehet osztani. Vannak olyan zenék, amik jószándékúak és pozitív energia által töltöttek. Ettől függetlenül lehet dühös, vagy agresszív, a lényeg azon van, hogy építő akarat van mögöttük és lehet bízni bennük. Ugyanúgy egy Tool, mint pl. egy Trentemoller, egy Shpongle, vagy ezer más előadó. A másik oldal az igazi darkside. Ilyenből (szerencsére?) elég kevés van. Ezek a muzsikák kifejezetten alattomos mód csúsznak el az ember tudatáig, hogy ott egy olyan hatást érjenek el, ami nem feltétlenül olyan, amit egy labilis elme csuklóból kezelne. Skydancer barátom ajánlott egy hasonszőrű darabot eme blog hasábjaira, az ő ízlése pedig garancia arra, hogy ez a valami egy különösen érdekes darab. A lettországi Rosewater egy beteg hangulatú ambient, rhythm noise keverék, háttérben finom gitárokkal aláfestett elmegyógyintézeti katatóniás belassultság. Ez a szám pedig az, aminek a klipje miatt még most is áll a hátamon a szőr.

Csak stabil elmeállapotú olvasóknak ajánlott:



[ official myspace ]
[ albumkritika a nuskull.hu-n ]

8 megjegyzés:

Névtelen írta...

nagy jó!
nincsezzel semmibaj sztem.. : )

csekkin' nuskull

Névtelen írta...

A hanggal nincs baj, de szvsz durva dolog videoklippnek felhasználni sérült emberekről készült képanyagot.

NINth írta...

igenigen, ettől lesz igazán alattomos a zene is. gonosz dolog ez.

Névtelen írta...

http://youtube.com/watch?v=sWiJWLiSKro

NINth írta...

Sigur Rós!
Tökéletes ellenpélda, igen.

Névtelen írta...

nemtudom, sigur rós mennyivel kevésbé öncélú, mint a rózsavíz, leheletnyi különbség van : ) , zeneileg viszont ég és föld, ami ugyanakkor képanyagra levetítve szvsz irreleváns..
...
ez van, pontosabban ilyen van, és az pedig ilyen,.., nincs benne semmi botrányos, mind2 zenében megvan a téma-átérzés, ha bántva diszkriminálva helyzetüket kihasználva/figyelembe nem véve lennének ezek az emberek, akkor lehetne ríni.. :)p

Névtelen írta...

kiegészítve magyarul :P

ők is uúgy szenvedhetnek és uúgy lehetnek boldogok, mint bárki más, ennyi..

hogy on is legyek: a destruktív zene meg sztem nem az iparnál kezdődik, sőt, akár a noiseszerű létezetek sem bántanak senkit.. : )

gonosz, jó, megbízható/megbízhatatlan,.., tudni vélhető, hogy előbbiek egyek, így szubjektíve E! :D , utóbbiakhoz meg nemsokmindent lehet hozzáfűzni, trance a vége.. ;]]

NINth írta...

a hangsuly a gonoszság megítélésénél pontosan a destruktivitáson van. ha egy zene direkt rombol, akkor gonosz. a megbízhatóság nálam pedig azt takarja, hogy 1; nem mernék rá aludni 2; nem tudnám feltétel nélkül átadni magam a zenének

ezekre pedig nem merném, mert reggel úgy ébrednék, mint akit agyonvertek ;)